Afrika – Keňa: Po stopách Bílé Masajky,

Maximálně 6 os

Afrika – Bílá Masajka

Orientační program:

1 den: – odlet z Ř, v noci přílet do Nairobi
2. den: – NAIROBI – výměna peněz, CITY MARKET – suvenýry, GIRAF SANATORY – MOŽNOST KRMENÍ ŽIRAF PŘÍMO Z RUKY ČI VLASTNÍCH ÚST a BOMAS OF KENYA – prohlídka domorodých staveb cca 10 kmenů a NÁDHERNÉ TANEČNÍ SHOW – asi dvouhodinové vystoupení folklórních a artistických skupin.
3. – 8. den: – MT. KEŇA takřka pětitisícovka přímo na rovníku. Uvidíte ROVNÍKOVÝ LEDOVEC, nádherné SENÉCIE a LOBÉLIE, obří vysokohorské STARČEKY, jedny z NEJKRÁSNĚJŠÍCH HORSKÝCH SCENÉRIÍ. Nahoru i dolů půjdeme těmi NEJKRÁSNĚJŠÍMI CESTAMI. Mount Keňa je HEZČÍ NEŽ KILIMANJARO! – 1 den cesta tam, najmutí nosičů a povinného místního guida, 3 dny přechod a 1 den cesta zpět = 5 dní (máme tedy 1 den rezervu). Na závěr případně večeře v CARNIVORE luxusní restaurace s divočinou na rožni, NENAHRADITELNÝ ZÁŽITEK, neomezená konzumace cca 3–4 hod.
9. den: – Nutný RELAX v Nairobi, zajištění safari, přebalení věcí, uložení do depozitu, praní věcí. Večer návštěva v nejvyhlášenější čtverkové, spíše šestkové hospody v Nairobi, GRREN BARU – OTEVŘENO 24/24 přes 20 LET! 10.-11.den: – SAFARI V NP MASAI MARA – NEJKRÁSNĚJŠÍ PARK V KENI, druhá strana Serengeti – nocleh v kempu poblíž parku (stany), druhý den kolem poledne přejezd do Nakuru. Noc na hotelu.
12. den: – SAFRI V NP NAKURU (malý oplocený park, trošku jako ZOO, ale je zde pravděpodobné vidět BÍLÉ NOSOROŽCE a PLAMEŇÁKY), a noc v hotelu v Nakuru.
13. den: – přejezd do Mararalu přes JEZERO BARINGO – PLAMEŇÁCI a HORKÉ PRAMENY. Večer dojedeme k Samburům do Mararal. V nedalekém městě Barsaloi se odehrává PŘÍBĚH !BÍLÉ MASAJKY!, tam ale nepůjdeme, je to příliš náročné a HEZCÍ SAMBUROVÉ JSOU I KOLEM MARARALU – nocleh v Mararalu, nebo již v horách na treku k Samburům. I tento rek je možný s nosiči. Stany potřebujeme i když se podaří spát ve vesnici.
14 – 17. den: – Půjdeme NA 1–2 NOCI DO HOR, kde se pokusíme o NOCLEH VE VESNICI SAMBURŮ, pokud se poštěstí, a to se zatím podařilo vždy, budeme mít MOŽNOST POZOROVAT, nebo SE I ÚČASTNIT JEJICCH TANCŮ a dlouho do noci budeme moci poslouchat jejich KRÁSNÉ HRDELNÍ „ZPĚVY“. Po návratu opět nocleh v Mararalu a další den návrat do Nairobi lokal transport.
18. – 20. den: -dopoledne RELAX NA HOTELU, pak přejezd do Namangy, zde nocleh. Další celý den SAFARI V NP AMBOSELI – VÝHLEDY NA KILIMANJARO – bude-li jasno a nocleh opět v Namanze. Další den MASAI MARKET a odpoledne přejezd do Nairobi, odkud v noci odletíme – nebo další den ráno…
21. den: návrat do ČR

Fakultativní prodloužení (není v ceně):

20. den: – nočním busem do Mombasy a ráno přejezd do Watamu
21. – 23. den: WATAMU  – vyhlášené „italské letovisko“ – překrásné „bílé“ pláže, hotel s bazénem, relax u moře, šnorchlování z lodi, nebo potápění v podmořském NP
24 – 25. den: cesta do ČR

Cena: Na dotaz.

Cena zahrnuje: Pronájem safari vozů (s odkrytou, zastíněnou střechou), veškerý jiný transport, ubytování, vstupy do Národních parků, 1 nosič / os + 1 local guide / skupina pro Mt. Keňa, 3 denní vstup do NP Mt. Keňa, local guide na trek k Samburům, český průvodce s velmi dobrou znalostí prostředí.

Cena nezahrnuje: Letenky a letištní taxy, víza, pojištění, vstupy do atrakcí Žirafí sanatorium, Bomas of Kenya a taneční vystoupení, večeri v restauraci Carnivore cca 25 US/os – není povinné, stravu, nosiče na trek k Samburům, šnorchlovací vybavení, potápění, večeři v restauraci Carnivore, poplatky za fotografování a filmování, tips („dobrovolná“, spíše dobrovolně povinná, odměna účastníků místním nosičům a průvodcům), pojištění a víza.

Alternativní termín: plánujeme na rok 2014 – zda je možný tento termín budu vědět nejdříve koncem listopadu. Do 10.9. 2007 však musí být nahlášeni účastníci cesty a uhrazena nejméně polovina ceny. Doplatek pak musí být uhrazen nejpozději do 15.10.2007. Ve smlouvě můžeme uvést preferenci termínu s tím, že závazný zůstává původní termín. Druhý termín je skutečně jen jako možnost, závislá na mnoha dalších skutečnostech.