CESTUJEME S PREZIDENTEM

Petr Jahoda – Diashow s besedou, případně s filmem

Přednášky – nabídka a reference

Petr Jahoda

Photo©Michaela Pijáková

PETR JAHODA – prezident Českého klubu cestovatelů, autor šesti knih, dvanácti filmů pro Českou televizi, zorganizoval přes sedmdesát úspěšných expedic na „Nejdivočejší místa světa“. Specialista na hory a přírodní národy. CV – www.JahodaPetr.cz Česká televize o něm natočila již 4 samostatné dokumentární filmy. Můžete je zhlédnout na jeho stránkách v kolonce Filmy a Rozhovory.

Nabízím profesionálně zpracované a přednesené besedy (přednášky) s dobrou odbornou úrovní a profesionálním zpracováním. Důraz kladu zejména na kvalitu fotografií, obsažnost informací a v neposlední řadě také na zajímavost prezentace. Nechci aby se na mých prezentacích lidé nudili, ale aby odcházeli domů jako z kina, s pěkným zážitkem. Mým zájmem je , aby se lidé na moje besedy vraceli a doporučovali je dál :)

Veškeré besedy které nabízím umím modifikovat podle předpokládaného publika (děti, dospělí, odborná veřejnost, firemní akce) a také je mohu v uvedeném rozmezí podle potřeby zkrátit, nebo prodloužit. Dohodnutou dobu přednášek dodržuji. Nestává se mi, že bych dobu překročil, což bývá zlozvykem mnohých lektorů.

Ke všem prezentacím je na závěr možná i živá beseda a prodej knih s podpisem autora.

Témata Diashow a přednášek

- Mongolsko na koních (fotografie+au­torské čtení)
- S horským kolem na dno Afriky (fotografie+au­torské čtení)
- Papua – můj druhý domov (fotografie + film 8 min)
- Kombai trek (film s živým komentářem + beseda)

Reference Diashow a přednášek

- Zahraniční reference
- Reference za ČR

Ceny Diashow a přednášek

- Ceny

Přednáška
Mongolsko na koních (fotografie+au­torské čtení)
trvání – 45 – 90 min

Poutavé vyprávění o cestě dlouhé tisíc mil, nádhernou mongolskou krajinou, až za „indiány východu“, kteří dodnes žijí ve stanech velmi podobných indiánským tee peem. Příběhy, dobrodružství i úskalí tak dlouhé cesty v sedle mongolských koní stepí, pouští, horami i tajgou. Nahlédneme i do mongolských klášterů, podobných Tibetským. Beseda je doprovázena množstvím nádherných fotografií, které nadchnou nejen milovníky koní, přírody a cestování. Beseda na motivy stejnojmenné knihy – na besedě bude možné knihy zakoupit i s podpisem autora.

Destinace: Mongolsko – Jezero Chuvsgol Nur (druhý Bajkal), hory a překrásná údolí na severozápadě Mongolska, kláštery a poušť Gobi.

Přednáška
S horským kolem na dno Afriky (fotografie+au­torské čtení)
trvání – 45 – 90 min

Prezentace cesty na kole k přírodním národům severní Keni k jezeru Turkana. Přednáška je zaměřena na krásu africké přírody, zvířata a zejména přírodní národy. Samozřejmě také na úskalí, jaká cesta horkou africkou divočinou na kole přináší. Beseda na motivy stejnojmenné knihy – na besedě bude možné knihy zakoupit i s podpisem autora.

Destinace: Afrika – severní Keňa, okolí jezera Turkana

Přednáška
Papua – můj druhý domov (fotografie + film 8 min)
trvání 40 – 90 min

Prezentace zaměřená na druhý největší ostrov světa – Nová guinea, a to jak na jeho Indonéskou část (Západní papuu) i na Papuu Novou Guiineu, svobodnou republiku. Petr Jahoda jezdí na Papuu pravidelně 13 let, strávil tam součtem přes 5 let, zorganizoval přes 70 úspěšných expedic na kterých v džungli nachodil přes 7000 kilometrů. O Papui vydal 3 knihy. Film je z nejnáročnější expedice ke Stromovým lidem ke kmeni Korowai Dalam. (autor filmu Petr Jahoda).

Destinace: druhý největší ostrov světa – Nová Guinea (severně od Austrálie) – západní i východní část.

Přednáška
Kombai trek (film s živým komentářem + beseda)
trvání: film 40 min + beseda 20 – 30 min.

Populárně dokumentární film z jedné z expedic ke Stromovým lidem na Západní Papui. Příroda, lidé a vlastní pocity kameramana (autor filmu M. Haluza). Film je doprovázen spolu se slovem autora také živým komentářem pořadatele expedice Petra Jahody. Po skončení filmu beseda.

Destinace: druhý největší ostrov světa – Nová Guinea (severně od Austrálie) – západní část (Indonésie).

ZAHRANIČNÍ REFERENCE:

Papua – můj druhý domov (podzim 2009)

Petr, thank you very much for your coming to Tri Zivly :-) As I expected, your presentation was the best professional among all at the Festival :-) People love it very much. I hope – this is the begenining of our cooperiation, not the end :-) I stay open to your segestions and wait for your recomendations of other Czech trevelers for the next editions of the Festival.

Marek Tomalik http://podroze.onet.pl/…ie.html.php3#… www.3zywioly.onet.pl

REFERENCE Z ČR:

Papua – můj druhý domov (Festival Expedicční kamera březen 2010)

-----Original Message----- From: Martin Čadra [mailto:martin.cadra@knih-trinec.cz] Sent: Thursday, March 18, 2010 4:15 PM To: petr.jahoda@ckc.cz

Dobrý den, Beseda se opravdu líbila, byly na ni velmi pozitivní ohlasy, návštěvníci si pochvalovali i dobrou atmosféru, o kterou jste se značně přičinil.

Přeji hodně štěstí Martin Čadra

CENY:

Máme stanovené ceny přednášek, ale abychom znali i Vaši představu, prosíme nabídněte nám cenu, kterou považujete za adekvátní. Při Vaší kalkulaci prosím zvažte i tu okolnost, že jedna přednáška ve vzdálenější lokalitě, je pro mne s přípravou a cestou v podstatě celodenní práce, počítáme-li, že pracovní den má 8 hodin. Také příprava na přednášku si nějakou chvíli vezme a pohonné hmoty také nejsou zadarmo…

PR – propagační anotace k besedám

Pokud budete besedu propagovat, můžeme Vám na vyžádání k vybrané prezentaci zaslat krátké PR zaměřené na potenciální návštěvníky, propagační letáček v el. podobě a případně fotografie k propagaci besedy. Letáček má v miniverzi 6,4 Mb, v plném rozlišení 14,5 Mb, proto jej nezasíláme ihned…

PETR JAHODA – CV – podrobně
Weby: www.JahodaPetr.cz, www.PapuaTrekking.com, www.JahodaPetr.comwww.CarstenszPapua.com

Petr Jahoda (CZ) (*1963) – místo působení Brno – byl účastníkem, nebo organizátorem mnoha významných expedic zejména k přírodním, divoce žijícím národům světa (Papua Nová Guinea, Západní Papua – Irian Jaya, Siberut, Etiopie, Keňa, Namibie). Mimoto je organizátorem expedic do vysokých hor a za polární kruh. Byl jedním z organizátorů a účastníků úspěšné expedice do Pamíru na Pik Lenina (7134m). Má za sebou bezpočet dalších vysokohorských výstupů na známé i méně známé vrcholy – Matterhorn, Mont Blanc, Kilimanjaro, Carstensz Pyramid (Puncak Jaya) ad.

Petr Jahoda publikuje v českých i zahraničních časopisech a magazínech, nafilmoval přes deset dokumentárních filmů pro Českou televizi, je autorem šesti cestopisně-etnografických knih. Recenze knih Petra Jahody najdete v předních geografických a cestopisných magazínech jako je třeba NATIONAL GEOGRAPHIC.

Petr Jahoda je často zván do cestopisných pořadů a besed do českých i zahraničních rádií. Česká televize o něm a jeho činnosti natočila již 4 samostatné dokumentární filmy. Některé fotografie, které přivezl z cest jsou součástí zeměpisné učebnice pro 6. ročník ZŠ a primu gymnázia, jeho jméno a životopis jsou jsou publikovány ve známé encyklopedii významných osobností Who is Who?

Petr Jahoda byl zakladatelem cestovní kanceláře AAA plus CK, specializovaného cestopisného vydavatelství a nakladatelství AKÁCIE, geograficko-fotografického magazínu CESTOPISY a stejnojmenného informačního cestovatelského serveru.

NA BESEDY MÁME VŠE VLASTNÍ – POČÍTAČ PROJEKTOR I PLÁTNO!

Pokud jste však na promítání zařízeni nebráníme se využít i vaší techniky. Všechny besedy máme i na flash disku.