Praktické testy outdoorových výrobků v extrémních podmínkách

Jak je patrné z těchto webových stránek, již řadu let pořádám náročné, někdy i extrémní expedice do celého světa. Bývají na nich často velmi rozdílné až protichůdné klimatické podmínky. Cíle mých expedic jsou někdy extrémě horké a suché oblasti a poustě, jindy tropické deštné pralesy. Na některých expedicích stoupáme z pouští a pralesů na vysoké ledovcové hory. Během mnoha let pořádání extrémních expedic jsem nevynechal ani ledové polární kraje.

Photo©Petr Kalík

Na svých cestách a expedicích mimo jiné také testuji outdoorové výrobky. Protože jde o testy praktické, mnohdy prováděné ve značně extrémních podmínkách a „naostro“, používám jen to nejkvalitnější vybavení, které mi umožní dosahovat vytyčených cílů. Firmy, které jsem si pro testování výrobků vybral, takové vybavení vyrábějí. Jsou to renomované české i zahraniční firmy. Výrobce si vybírám velmi pečlivě. Nemohu si dovolit vzít na expedici cokoli, o čem bych nebyl přesvědčen, že splňuje všechny kvality a záruky, které výrobce u výrobku uvádí. Firmy, se kterými spolupracuji dlouhodobě toto do puntíku splňují. Proto drtivá většina testovaných výrobků testem „projde na jedničku“.

Výsledkem praktického testování outdoorovývch výrobků na nejnáročnějších expedicích je zpráva o průběhu testování výrobku. Tyto zprávy o chování výrobku v extrémních podmínkách jsou významnou součástí vývoje těch kterých firem.

Tyto testy jsou prováděny pro Český klub cestovatelů. Na testované výrobky, které splňují vše co výrobce garantuje, uděluje český klub cestovatelů výrobci / distributorovi právo (svolení) používat k jejcich propagaci razítko Českého klubu cestovatelů – DOPORUČENO.

Také díky naší vzájemné spolupráci jsou outdoorové výrobky kvalitnější a dokonalejší. Můžete si to ověřit sami :-)

Oficiální výsledky praktických outdoorových testů jednotlivých výrobků si můžete přečíst pod jednotlivými firmami a značkami kliknutím v hlavním menu.

Na základě výsledků provedených praktických testů a následně vystaveného cerifikátu, získali někteří výrobci, nebo dovozci outdoorového vybavení a doplňků právo označovat testované výrobky v propagačních materiálech a na visačkách těmito razítky.

Námi udělená razítka můžete tisknout na výrobky, jejich obaly či visačky a posléze je i takto prodávat a prezentovat. Věříme, že každé dobré, kladné a jakkoliv pozitivně označené výrobky, například našimi razítky, budou pro výsledný produkt a jeho prodej jen a jen přínosem.

Příklady použití razítek Doporučeno

Razítko DOPORUČENO – použití