Knihy Petra Jahody

Na této stránce najdete knihy autora Petra Jahody, které je možné zakoupit v knihkupectvích nebo objednat přímo u autora: Kontakty

HUSKY – Handbook for Mushing Beginners

Autor: Petr Jahoda

Před lety byl pro cestovatele Petra Jahodu sáňový sport jen jedním z dalších extrémních sportů v drsných podmínkách, který se rozhodl si osvojit s nadějí, že třeba někdy se mu bude hodit, až se vydá na daleký sever na některou ze svých expedic. Životní osudy ho za polární kruh přivedly a daly mu příležitost několik let pracovat jako průvodce turistů, kteří se nejen chtějí svézt na saních tažených psy, ale touží po tom naučit se spřežení spolehlivě ovládat. Pro svou práci i pro své klienty se Petr Jahoda rozhodl vydat obsažnou kapesní učebnici základů mushingu. Bohatě ilustrovaná příručka je v anglickém jazyce s možností doobjednat český překlad.

Knihu můžete mít i s osobním věnováním autora!

Formát knihy: 128 stran, 42 ilustrací, 7 barevných fotografií
**pouze na objednávku

OBJEDNAT KNIHU – Objednat: výhradní distributor mushgo@mushgo.cz, nebo tel: 606 711 712

MONGOLSKO NA KONÍCH – aneb zemí Čingischána za indiány východu

Autor: Petr Jahoda

Po delší odmlce vydává známý cestovatel a fotograf knihu o jedné ze svých cest. Kniha je vhodná pro malé i velké čtenáře, pro kluky i pro holky. Pro každého, kdo má rád koně, dobrodružství, cestování a kovbojský život jako v dobách Divokého západu. V knize najdete i mnoho zajímavostí o Mongolsku, jeho obyvatelích, kultuře a historii. Navštívíte kláštěry podobné tibetským. Příběh dokresluje 90 barevných fotografií!

V pořadí již šestá publikace známého autora cestopisů by se také dala nazvat Cesta za splněným snem. Sedmnáct set kilometrů v sedle řídce obydlenou divočinou až k mongolským indiánům. Autor velmi poutavě a napínavě popisuje úskalí cesty, krásnou romantickou krajinu i kovbojský život, který okusil se vším všudy. Jel horami i pouští, tajgou i stepí, brodil řeky, hnal stádo koní, zažil i nebezpečné situace. Musel se naučit nejen vše kolem koní, ale i stopovat jezdce před sebou, projet bažinami i sledovat neznatelné pěšiny vedoucí přes hory.

Mongolsko na koních bude od 1. prosince 2013 k dostání u všech dobrých knihkupců. Zpříjemněte si nadcházející Vánoční čas hezkou knihou, nebo někomu z vašich blízkých milým dárkem.

Knihu můžete mít i s osobním věnováním autora!

Formát knihy: 216 stran, 90 barevných fotografií, šitá vazba (V8)
Pultová cena: 349,– Kč

OBJEDNAT KNIHU – POŠTOVNÉ ZDARMA – podmínky zde – Objednat: info1@ckc.cz, nebo tel: 606 711 712

Mongolsko na koních v pořadu Dobré ráno na ČT 2

Jednotlivé vstupy s Petrem Jahodou naleznete zde: – VYSÍLALO SE PŘED ROKEM v říjnu 2012…

První vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Druhý vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Třetí vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Podpořte nás

Líbí se Vám připravovaná kniha Petra Jahody? Můžete nás podpořit… Stačí když umístíte banner na své stránky. Pokud máte zájem, umístěte na svůj web tento html kód:

<a href=" http://www.jahodapetr.cz/mongolsko-na-konich.html" title="Mongolsko na koních">
<img src=" http://www.jahodapetr.cz/uploads/images/banners/mongolsko.gif"
alt="Mongolsko na koních" width="92" height="31" border="0">
</a>

Výsledek by měl vypadat takto:

Mongolsko na koních

Velké africké dobrodružství

edice Lidé a Země

Autor: Petr Jahoda

Vše, co se o nich v muzeu psalo, působilo spíš jako legenda nebo mýtus. Petr Jahoda podnikl cestu přes území nejdivočejších afrických kmenů Surmů, Bumů a Dasanečů až k lidem, o kterých do té doby jen slyšel, ke kmeni Nyangátomů.

O Nyangátomech se autor poprvé dozvěděl na jaře roku 2002 v Etnogra­fickém muzeu v Addis Abebě: „Měl jsem víc času, pozorně jsem si pročítal jednotlivé výstavní panely. Na jednom z nich se velmi zajímavě psalo právě o kmeni Nyangátomů. Vlastně vše, co jsem se o nich dozvěděl, pocházelo z tohoto panelu. Mělo to jedinou chybu. Chyběla tam jakákoli fotografie nebo kresba Nyangátomů. Jejich zvyky, tradice a způsob zdobení mi připadaly jako směs zvyků několika přírodních národů Keni a Etiopie, které jsem již znal.“

V pořadí již pátá cestopisně etnografická publikace známého českého autora dobrodružných cestopisů z neprobádaných koutů naší planety, které by se bez nadsázky daly nazvat „nejdivočejší místa světa“. Jen málokomu se podaří proniknout tak daleko do pralesů a pouští k dosud „necivilizovaným“ domorodcům.

cestopis | vázaná | 152+64 stran

Cena: cena dohodou – několik posledních výtisku

Objednat

S horským kolem na dno Afriky

Autor: Petr Jahoda

Poutavé vyprávění autora o jeho sólové expedici do rovníkové části Velkého afrického příkopu. Kromě mnoha zajímavých a cenných informací etnografických se autor zaměřil také na popis přírodních krás a na vlastní pocity během náročné, ale dle jeho slov, také velmi krásné cesty. Zážitky ze setkání s přírodními národy nebo ze safari na horském kole doslova prožijete společně s ním. Výpravná publikace má bohatý fotografický doprovod – 120 fotografií africké přírody, divoce žijících zvířat a příslušníků čtyř přírodních národů obývajících území severní Keni v okolí jezera Turkana. Autorova v pořadí již čtvrtá publikace z cyklu Nejdivočejší místa světa vás jistě zaujme. Vydalo nakladatelství Akácie (Brno 2003)

Cena: 349,– Kč

POŠTOVNÉ A BALNÉ JE ZDARMA při objednání dvou a více kusů knihy. Tato AKCE byla prodloužena do 24.12.2014 a pouze v ČR při platbě předem na náš účet.

Objednat

Žijící lidé pravěku

Autor: Petr Jahoda

Dlouho očekáváná kniha Petra Jahody „Žijící lidé pravěku“ mapuje zvyky a obyčeje více než 30 dosud necivilizovaných kmenů Afriky, Asie a Nové Guiney. Unikátní fotografie, jedinečné zpracování! Tato kniha vznikala téměř deset let během expedic na několik míst naší planety, která by se snad bez nadsázky dala nazvat nejdivočejšími místy světa. Většinou jsou to místa velice těžko přístupná, ukrytá v horách a obtížně prostupné džungli nebo chráněná nehostinnou pouští či polopouští. Jsou to místa, kam civilizace proniká jen pozvolna. Kniha popisuje a fotograficky dokumentuje více než třicet přírodních národů světa, které na těchto místech dodnes žijí přírodním způsobem života. Jsou-li pravdivé teorie, které nás učili ve škole, pak tato kniha dokumentuje dodnes existující pravěk.

Vydalo: Nakladatelství Tigris (2003)
ISBN 80–86062–14–7
Formát knihy: 305×240 mm, 176 stran, křídový papír, přibližně 200 fotek,
Pultová cena: 799,– Kč

POŠTOVNÉ A BALNÉ JE ZDARMA při objednání dvou a více kusů knihy. Tato AKCE byla prodloužena do 24.12.2014 a pouze v ČR při platbě předem na náš účet.

Objednat

Kanibalové z hor

Autor: Petr Jahoda

Kniha Kanibalové z hor, je již jeho druhou publikací o přírodních národech. Na rozdíl od první, velmi úspěšné knihy Nazí a divocí (MF 2001), je však více cestopisná, i když ani zde nechybí cenné etnografické informace. Autor čtenáři poutavou formou vyprávění přibližuje jak papuánský „trpasličí“ přírodní národ Yaliů, tak i přírodu hor a džungle západní části ostrova Nová Guinea. Autenticky popisuje svoje pocity, radosti a krize, které při této velice náročné expedici zažíval. Poutavé vyprávění ve kterém není nouze o dobrodružství, čtenáře takřka zatahuje do skutečného děje a má tak možnost některé situace doslova prožít společně s autorem. „Kanibalové z hor“ potěší dospělé i děti.

Vydalo: Nakladatelství SVAN s.r.o. (Brno 2002)
Formát: A5, 192 stran, celé na křídovém papíře, přes 170 barevných fotografií,
Cena: cena dohodou – několik posledních výtisku

Objednat

Nazí a divocí

Autor: Petr Jahoda

Kniha popisuje zážitky a poznatky autora z několika českých expedic za divokými národy Afriky a Asie z let 1997 až 2001. Sto padesát stran poutavého vyprávění je doplněno sto sedmdesáti barevnými fotografiemi /celkem 296 stran/.

Vydala Mladá Fronta 2001 – k dostání ve všech knihkupectvích Oficiální prodejní cena, doporučená vydavatelem, je 299,– Kč /pro členy Českého klubu cestovatelů typu C a výše, na knihy objednané, nebo zakoupené u nás poskytuje Český klub cestovatelů slevu 10% tedy cena 269,– Kč/.

Dobrodružně laděné cestopisné vyprávění o „nejdivočejších místech světa“, kde dosud žijí lidé na úrovni kamenné, je doplněno množstvím informací o jejich kultuře a zvycích. Kniha pojednává o primitivních národech, náročných pochodech džunglí Siberutu a Západní Papui /Irian Jaya/ i o úskalích jízdy terénními vozy v buši a polopouštích Afriky /Etiopie/. Je také o dobrodružstvích, která je možné ještě na začátku třetího tisíciletí prožít.

vyprodáno – bereme záznamy na 2. vydaní