NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE ROKU 2017

ZAPÍJENÍ LOŇSKÝCH JAHOD

Po velkém úspěchu Poloviny jahodové cesty jsme se rozhodli udělat další oheň na stejném místě, kde děláme i „Mezivohně“. Tentokrát jsme ho nazvali Zapíjení loňských jahod. V naší sklizni máme jednu fakt velkou. Tento plod uzrával od léta až do 28. února 2017 a světlo světa spatřil v jednu hodinu, pětapadesát minut. Váží nádherných 3590g a měří 51 cm. A POZOR, dál roste!!! Po vzájemné dohodě pěstitelů Saxany a Bobeše dostal jméno Zdeněk.

No a Zdenda se plácnul přes kapsu dupaček, které ještě nemá, a dal do placu bečku. A táta nechce zůstat pozadu, tak dá druhou. A maminka řekla, ať si klidně blbnem, a dala Zdendovi mlíko…

verze pro tisk – stáhnout

Popis cesty a parkování – Bystřicko – Kraj Vysočina – Lesoňovice – Lesoňovice Výhledy

Doufám, že se sejdeme v hojném počtu už v pátek a pokecáme u grilovacího ohně a případně rozdivočíme udírnu. Slavnostní oheň vzplane v sobotu po setmění, kdyby bylo nějak zima, tak třeba dříve? Jo a pořád nejsou očištěné tyče na tee-pee, takže mačety, ostré nože a sekery s sebou, ať to můžeme konečně postavit!!! V pátek odpoledne by bylo dobré zakopat roury k udírně a v sobotu dopoledne očistíme ty tyče, nebo to uděláme třeba už ve čtvrtek, pokud by měl někdo možnost a zájem přijet pomoct. Dejte mi vědět…

A samozřejmě: Nezapomeňte si hudební nástroje, krígle (nádoby na pití piva) a případně si vezměte i něco na sezení. Nealkoholické nápoje včetně obyčejné vody a jídlo (buřty, maso na gril, chleba, kávu, čaj a co já vím co ještě???) si vezměte dle vlastní potřeby. Nealko servírovat nebudeme. Zdeňka chceme zapít, ne utopit.

Spí se samozřejmě venku na louce nebo v lese. Auta parkují asi 200 – 300 m od fleku.

Pejsky a jiná zvířata uvítáme rádi, ale pouze v doprovodu majitelů, kteří dokážou zajistit, že nikomu nesežerou svačinu, nerozkoušou bágl apod… Ani majitelé, ani pejsci! Veškeré újmy poškozeným kamarádům samozřejmě hradí majitelé neukázněných mazlíčků!!!

Těšíme se na Vás v hojném počtu!!!

Saxana, Štěně a Bobeš