Zdeněk Jahoda byl jak se patří zapit

a následně i laicky pokřtěn

Flek by řádně označen. Nešlo ho minout!

Zapíjení loňských jahod se náramně vydařilo. Přijeli jsme pro jistotu už ve čtvrtek, protože celý pátek mělo pršet a mělo se to nevlídno protáhnout až do sobotního odpoledne. Proto jsme na ještě suchou zem už ve čtvrtek postavili tee pee. Se stavbou i čistěním tyčí nám pomohl Steven Senegal, alias Martin Stehlík, kamarád a majitel Klokočkova mlýna. I tak jsme to dělali 4 hodiny. Stavění hranice jsem si nechal až na sobotu, po tmě bylo lepší volbou začít čtvrteční, tedy první ze tří večírků :)

V pátek jsme ihned po dokončení fáze střízlivění začali s fází budování (ohniště a gril). Ještě s Martinem jsme nanosili kameny, ze kterých jsme udělali ohniště v tee pee a zakopali v něm do země gril. Navzdory špatné předpovědi se počasí umoudřilo. Celý pátek nakonec bylo přijatelně. Od kamarádů jsme věděli, že takřka v celé republice bylo hnusně a vydatně pršelo, ale v Lesoňovicích jen občas mírně mrholilo. Od sobotního odpoledne už bylo i sluníčko a teplíčko.

Steven Senegal (Martin Stehlík) a Dolly Bástr (Ivana K. Saxána) vzpomínají, jak se staví tee pee. Zdenda si spí ve 4WD kočárku a je mu to fakt úplně jedno!

Přestože to byl „komorní“ oheň, přijeli kamarádi z Jablonce, Budějovic, Plzně, Brna i Prahy, malí (od cca 50 cm), velcí, mladí i … ti ostatní. Nálada byla perfektní a muzika skvělá. Hrálo se u slavnostního ohně i u ohně v tee pee. Největšími tahouny byli Česnek z Netopýrů a kamarád Čert. Sancho s basou nevycházel z údivu, jak skvěle trampové hrají. I Saša Ryvolová si zazpívala a její Vašek byl, přes všechny svoje pohavarijní trable, výborný Ohnivák.

Štěně Zdendu jsme zapili jak se patří. Tradičně padl demižon meruňkovice a do našich těl se vsáklo i pěkných pár piv. V tee pee na grilu také nebylo prázdno a k ochutnání jsme dostali nebývalé lahůdky. Tak, jak by to mělo být. Prostě jsme si všichni ten víkend užívali po všech stránkách. Vzpomenuli jsme i na kamaráda Dechtíka u jeho totemů kousek od našeho campu.

Zdeněček dostal spoustu krásných dárků, které si okamžitě oblíbil. Jeho nejvíc zaujal krteček se štěrchátkem (láska na první poslech), hrdého otce polštářek ve tvaru jejich příjmení :) Od Luďka a Pavly má Zdenda svoje první maskáče a od Ládi Krejčího dostal „boty z kůže toulavejch psů“. Samozřejmě Zdenda dostal i spoustu dalších dárků. Jako třeba: plínky, Tulamorky, Metaxy, Fernety apod… :)

Muzika se schází u tee pee.

Zapálení a první Čertovské akordy.

V tee pee se griluje o sto šest.

Děkujeme všem, kteří Zdendovi přijeli popřát a zahrát. Tak zas někdy příště v našem Campu Na vrcholcích hor. Těšíme se! Saxana, Štěně, Bobeš a Krakonoš jedenáctka. Ten nikdy nezklame. Je to skvěle hořké pivo vynikající chuti.

Další fotografie

Nevěřili byste, jak úžasné a nádherné je tee pee v noci.

Wabiho Saša Ryvolová nehraje, ale moc ráda si zazpívá.

V pátek se hrálo u ohně v tee pee. Venku byla fakt kosa!

I ráno je „kouřící“ tee pee hezké. Prostě krásnej stan!

Zdenda se svými novými hračkami.

Tentokrát nehrající „Krejčák“ vypadá, že je spokojen.

Dechtíkovy totemy. Velké AHOJ a sbohem, Dechtíku…

Je neděle, smutně balíme zakouřené tee pee.

Věřte, nevěřte, to je tee pee. Ten velkej stan, kde se dá dělat oheň…

Nahaté tee pee, bude čekat, dokud se nevrátíme. Doufáme, že to bude brzy!

Zdenda při koupeli, nebo je to křest? No prostě to nevydržel, to se stane…

Luděk a Čert na naší tradiční osadní lavičce.

Papuánské sudičky. Čert a naše Štěne. Co mu asi přejí?

Konečně doma, v košopostýlce. Říkáme mu Plaváček…

A další den už hurá na Prigl k vodě. Je třeba si zvykat!

PABERKY – BRDY

Jak jsme ZDENDU zapili PODRUHÉ? Na Brdech s Marko Črrmákem, Paběrkami a plnou zimní výbavou – Čtvrtý dubnový víkend. Předpověď počasí je skutečně hnusná. Ale Brdy táhnou! S Matem a Podnájemníkem se potkávám na Smíchově. Do Běštína jdeme z Rejkovic přes Plešivec. Odměnou jsou nám krásné výhledy z vrcholu. Cestou do Běštína se odpojuji a jdu se ještě podívat na camp Chilkoot… přečíst celý článek