Praktické testy výrobků firmy ASOLO

SPORT prima spol. s r. o., Dukelských hrdinů 1, 695 01 Hodonín; e-mail: info@asolo.czwww.asolo.cz

Shiraz GV – na Papui

Boty pro VHT a těžký trek z kombinace kůže a Kevlarové tkaniny Schoeller. Špičkové odolné technické boty pro pohyb v náročném vysokohorském terénu. Svršek z kůže a Kevlarové tkaniny švýcarské firmy Schoeller. Perfektně padnoucí střih, lehkost a pohodlí. Pevná podešev Vibram Ascent s Anti-Shock tlumící zónou došlapu. Gumová obsázka chránící svršek před poškozením. Membrána GORE-TEX Performance Comfort pro 100% nepromokavost. Lehkost, pohodlí, výkon a odolnost.

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Vložky Iron Man all Sport – poušti barvu (zabarvuji ponožky), jinak super

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Earthbound – hnědé vložky – výborné

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

SALYAN – Pevné boty pro vysokohorskou turistiku a modely pro feratové lezení

Nízká ferátová bota. Celokožený svršek, Vibram Friction podešev. Pevná a velice lehká nízká sportovní bota pro via feráty. Celokožená konstrukce s robustním gumovým lemem pro lepší ochranu svršku. Šněrování od špice boty pro detailní dotažení. Speciální podešev VibramFriction s hladkou špičkou a s mimořádnou přilnavostí i na mokré skále či ferátovém železe. Odpružená pata pro komfortní došlap. Oproti předchozím modelům jsou boty širší v nártové oblasti a tím lépe vyhovují českým zákazníků.

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Quadrant – Nízké, pánské polokotníkové boty

Bota Qudrant je lehká a pohodlná takže ji na noze skoro necítím. Má užasnou podrážku. Mam z ni pocit, ze se primo zakusuje do hlíny a boty Qudrant bych doporučil bych nejen na turistiku, ale třeba i na orientační běh. Drží jak ve směru nahoru, tak i ve směru dolu a drží kupodivu i na sněhových mixech!

Pánská prodyšná nízká treková obuv s Natural Shape technologií. Vibram podešev. Svršek z kombinace kůže, nylonové síťoviny a tkaniny Schoeller K-tech Micro tech. Podešev Vibram Natural Shape s mimořádnou přizpůsobivostí. Gumová obsázka na špici. Asolo Natural Shape je unikátní koncept přirozené chůze v terénu. Celokožená hybridní a velmi flexibilní konstrukce s pevnou špicí. Díky novým obuvnickým formám, které maximálně respektují přirozenou stavbu chodidla a pokročilým technologiím výroby, bota pevně obemkne chodidlo a přirozeně kopíruje jeho tvar. Chodidlo a bota vytvoří jeden přirozený celek, který zajistí pohodlí, bezpečí a velice intenzivní pocit při pohybu v přírodě a horách. Velmi pohodlné a lehké boty pro letní treky.

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Ponožky Bridgedale WoolFusion Trekker CuPED (expediční, trekové a turistické ponožky z vlny)

Trek s medi

Trekové ponožky z Enduro vlny s technologií CuPED – přidání iontů mědi do příze. Trekové ponožky z Enduro vlny pro celoroční využití. CuPED technologie váže ionty mědi na vlákno příze. Měď má antibakteriální, antimikrobiální a fungicidní účinky na pokožku nohy, odstraňuje zápach a zvyšuje uživatelský komfort při nošení. Měď se na rozdíl od stříbra nevypírá v ponožce zůstane obsažena po celou její životnost a nekontaminuje přírodu. Také si v porovnání se stříbrem uchovává své antimikrobiální účinky i při teplotách nižších než 20°C a relativní vlhkosti méně než 20%. Ponožky WoolFusion Trekker jsou navrženy pro celoroční náročné outdoorové použití. Vhodné pro treking, lezení a expedice. Unikátní konstrukce zajistí vysoký tepelný komfort, pohodlí při došlapu a extrémní životnost ponožky.

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Coolmax Liner (ponožky jako základní vrstva, ponožky pro běžné nošení)

Collmax

2 páry v balení. Základní vrstva ponožek vhodná pro nošení pod jiné ponožky Bridgedale. Ponožky pro běžné nošení Jemný úplet z Coolmaxu zaručí perfektní odvod vlhkosti od chodidla. Pro zvýšenou hygienu a čistotu v při extrémní zátěži. Doporučujeme používat jako základní vrstvu pod další ponožky Bridgedale. Perfektní na skialpy, zimní přechody hor, lezení a expedice. V balení jsou 2 páry. Jako jediná vrstva je dají použít pro běžné nošení. Nenápadná barva, špičkový odvod vlhkosti od chodidla, odolnost a pohodlný úplet. Pro maximální pohodlí při každodenním nošení.

POZNÁMKA: testy jsou hotové ale pan Jahoda je nestihl napsat, proto kompletní výsledky budou až se vrátí z cest.

Vortex GV  – horolezecké, výškové a expediční boty

Testované výrobky: Vortex GV  – horolezecké, výškové a expediční boty, boty pro extrémní podmínky, VHT a zajištěné cesty
Doba testování: prosinec 2011 (cca 30 dní)
Podmínky testu: Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Testováno na expedicích ke Stromovým lidem kmene Kombai (Papua) a za šamany z Ostrova Siberut. Popis destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie), cca 3 – 4°jižně od rovníku. Dále pak tropický ostrov Siberut, západně od Sumatry, rovněž v rovníkové oblasti. Siberut je ostrovem s největší koncentrací šamanů na světě. Klimatické podmínky v testovacích destinacích – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C.
Výrobce uvádí: Lehká celokožená ferátová bota s měkčí konstrukcí svršku a pevnou pedšví. Vorttex GV je lehoučká univerzální sportovní bota pro via feráty, treking a pobyt v přírodě. Celokožená konstrukce s robustním gumovým lemem po celém obvodu boty. Šněrování od špice boty pro detailní dotažení. Speciální podešev Vibram s hladkou špičkou a s mimořádnou přilnavostí i na mokré skále či ferátovém železe. Odpružená pata s velmi pohodlným došlapem. V mezipodešvi integrovaná technologie ASOsorb zabraňuje torzi a zajišťuje bezpečí a pohodlí pro chodidlo. O sucho a příjemné klima v botě se postará membrána s vyšší prodyšností GORE-TEX Extended Comfort. Skvělá volba pro ty, kteří hledají univerzálnost a pohodlí při aktivitách v přírodě.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v deštných pralesích při náročném treku, a při chůzi v horách v okolí Wameny a Jezera Habema. Část testu se odehrávala také v posvátné jeskyni Daniů, kde jsem na vápencovém terénu uvnitř i vně jeskyně měl možnost vyzkoušet i „lezecké“ vlastnosti boty. Při náročném treku v nížinných deštných pralesích se střídaly mokré kameny, bláto, hlína, kluzké kořeny a kmeny stromů. Bota drží na všech těchto terénech velmi dobře. Stejně tak na vápencové skále. Díky své lehké konstrukci s gumovou ochranou švů špice a boků boty se v ní velmi dobře lezou lehčí cesty. Guma po obvodu celé přední části boty chrání švy, jinak nejcitlivější místo na poškození boty, což zásadně proslužuje životnost boty. Měkčí konstrukce svršku boty dává příjemnější pocit nošení a větší prodyšnost než je tomu u klasické „těžké“ trekové boty. Přesto, že bota je velmi lehká, je pevná, i mokrá drží tvar a relativně dobře drží i na kluzkém terénu. Dokonale přimne k noze, což zvyšuje jistotu pohybu v náročném terénu. Rovněž při pohybu v kamenitém terénu dokáže velmi dobře nohu. Goretexová membrána zaručuje její nepromokavost. Tuto botu jednoznačně dopručuji po všech stránkách. Je vhodná pro vysokohorské treky, pro rychlé treky až běhání a je skvělá do skal a na ferraty „zajištěné železné cesty“. Dobře se v ní chodí i leze (nižší stupně obtížnosti do stupně IV – V UIAA). Je příjemná na nošení, dá se v ni i řídit auto. Mohu s klidem prohlásit, že Vortex GV je lehká, univerzální bota do každého počasí. Vše co o botě výrobce uvádí test potvrdil.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO a razítko EXTREM TEST. Obě razítka mohou být použity současně, nebo kterékoliv z nich samostatně.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Trekkingové sandály Scrambler

Doba testování: červen 2011 (cca 20 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti – deštný prales. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 21 – 28°C. Většina testůpoprběhla na vlhkých, nebo mokrých kamenech, na štěkovité cestě a na tvrdém jílovitém podloží, také většinou za vlhka, nebo mokra a deště.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v deštných pralesích při náročném treku, a při běhání. Terén byl většinou mokrý, jen vyjímečně značně vlhký, nebo suchý. 80% testu proběhlo při běhání do kopce a následné chůzi z kopce. V sandálech běžel asi patnáckrát vzdálennost 2,5 Km s převýšním 320 m.Tedy cca 35 km běh velmi kamenitým terénem do kopce a stejných 35 km chůze velmi kamenitým terénem z kopce (viz fotografie). 90% této trasy tvořila kamenitá cesta s vělkými i malými kameny, volně loženými, neválcovanými. 10% cesty bylo „štěrkové“, nebo tvrdý mokrý , velmi kluzký jíl.
Sandál drží na všech těchto terénech lépe než kvalitní treková bota. Je to díky tomu, že je měkký a má schopnost se tvarovat dle terénu, tedy má mnohem větší přilnavost. Kvalitní, skvěle řešená podrážka Wibram s hlubokým vzorkem tyto schopnosti jen umocňuje. Mokrý sandál díky tomu relativně dobře drží i na kluzkém kamenitém či mírně blátivém terénu. Noha v botě drží prakticky stejně dobře když je bota uvnitř suchá, nebo mokrá. Vnitřní umělá kůže s antibakteriální úpravou sice při brodění nasaje vodu, ale po několika minutách se jí dokáže v podstatné míře chůzí zbavit a bota výborně přilne k noze s pocitem drsného neklouzavého povrchu. S česrtvě namočenou botou jsem zkoušel i běžet do kopce a nebyl s tím problém.
Záměrně jsem při běhu do kopce testoval jednu suchou a jednu mokrou botu současně, těsně před vyběhnutím jsem s ní šlápnul po kotník do řeky. Po pěti až deseti minutách se jejich přilnavost a protiskluzovost vůči noze jevila jako srovnatelná. Ani v úplně mokré botě, myšleno nasáklé vodou noha nějak výrazně neklouzala. Úplně suchá, vlhká a hodně vlhká až mokrá vnitřní podrážka z umělé kůže s mikrobakteriální úpravou vykazují stejně dobrou vysokou přilnavost k chodidlu. Noha sedí v sandálu skoro jako přilepená, přesto větrá a chodilo se nepotí. Jedině úplně mokrá, vodou nasáklá vnitřní podrážka, chápáno těsně po ponoření do vody,nejméně na 5 minut má tendence lehce klouzat, ale to jen, několik minut, jen než se přebytečná voda „vymačká“. Pokud se s botou pouze šlápne do vody a to třeba až po kotník, je vnitřní podrážka pouze mokrá, nikoliv nasáklá vodou a neklouže vůbec. Teprve po opakovaném ponoření celé boty pod vodu, nejméně 5× až 10× vnitřní podrážka vodou nasákne. Toto nasáknutí se všek po několika minutách „vychodí“. Sandál výborně sedí na noze a to i když není úplně natěsno dotažený. Při chůzi za suchého, horkého počasí velmi dobře větrá.
Běhal jsem a chodil v podstatě ve volném, vzdušném dotažení. Běhal jsem denně za každého počasí, tedy za mírného deště, za mrholení i za „sucha“, které se v deštném pralese projevuje „pouze“ zkondenzovanou vodou na cestě. Sandál je úžasně měkký a pružný. Výborně tlumí rázy, které při chůzi a běhání vznikají po dopadu paty na zem. Tato jeho schopnost je srovnatelná se speciálními běžeckými botami. Dobře drží i při chůzi z kopce. Díky jednoduchému zapínání na přezku se dá rychle a pohodlně obouvat i vyzouvat. Další důležitou věcí je, že sandály dobře plavou, tedy se „neutopí“ při plavání ani při brodění, přestože vyloženě na časté brodění určeny nejsou. A jako zatím všechny boty od Asola, které jsem testoval jsou i tyto dotaženy do nejmenších detailů, jako je třeba poutko na karabinu, aby se sandály daly připnoput na sedák, nebo na Batoh… Vnitřní podrážka se sama anatomicky vytvaruje a přizpůsobí chodilu, podobně jako je tomu u lyžařských bot vyšší kvality(tzv. zapékání).
Po dobu testu jsem nechodil v žádných jiných botách. Dá se tedy říci, že za dvacet dní naběhaly tyto sandály v extrémě náročném terénu 35 km do kppce, v tomtéž terénu nachodily totéž z kopce, a v ostatní době nachoodily v dalším běžném terénu (kameny, písek, hlína, mokrý jíl, mělké bláto) kolem dalších asi 20 km. Po asfaltu, betonu a jiných městských površích jestě asi 7 km. Tedy celkem v rámci testu mají sandály za sebou téměř 100 km a skoro 5 km převýšení. Opticky sandály nevykazují téměř žádné známky viditelného poškození, nebo opotřebení. Jejich funkčnost je nadále 100%.
Tak vysokou kvalitu, trvanlivost a rozsah použitelnosti jsem u sandálů neočekával. Tuto botu jednoznačně dopručuji po všech stránkách.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO a razítko EXTREM TEST. Obě razítka mohou být použity současně, nebo kterékoliv z nich samostatně.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Nízké trekkingové boty Mantra GV

Doba testování: květen 2011, Česká republika – Vysočina, Jeseníky, Šumava, Trnůvka, Brno
Podmínky testu: Víkendové trekkingové aktivity, kombinace les, skála, lesní cesty, město  – terénově náročný trekking, běžný trekking a vycházky do lesa i běžná chůze po městě. Klimatické podmínky v testovací destinaci: 10 – 26°C – všechny druhy počasí.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v různých podmínkách. Bota výborně seděla na noze i na skále. Díky svělému tvaru a „bohatému“ šněrování, se dí říci, že je jakoby srostlá s nohou tak, že ji skoro necítím. Přesto, že bota má nepromokavou membránu, se noha nepotila více než v jiných pevnějších trekkových botách, naopak se dá říci, že se potila tak málo, jako by boty ani neměly membránu proti promokání. Bna druhé straně bota je skutečně nepromokavá. Tedy ideální kombinace prosyšnosti s nepromokavostí. V našich podmínkách bota dobře drží na hlíně i na blátě, ani v silné rose nepromoká. Na blátivém povrchu jsem navíc velmi ocenil „samočistící vzorek“ podrážky Wibram, který mne svojí funkčností příjemně překvapil. Dobře drží i na kamenech a na skále. Přesto že je velmi pohodlná vykazuje i vysokou pevnost. Boty dobře tlumí rázy při došlapu. Tato obuv je vhodná pro běžný trekking v i pro běžné nošení, třeba i do města. Pohodlně v ní lze i řídit auto. Tak jak uvádí výrobce, bota poskytuje dostatečné pohodlí, má osobitý styl, velmi dobrou odolnost a překvapivý výkon při každodenním nošení v přírodě i ve městě.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz) .
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor. Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Nízké trekkingové boty Contour XCR

Doba testování: 2007 – 2008 (cca 1 rok), Jemen 28.3. – 22.4.2008
Podmínky testu: Expediční činnost  – terénově náročný trekking, běžný trekking a vycházky do lesa i běžná chůze po městě. (hory Jemenu a Česká republika). Klimatické podmínky v testovací destinaci: Hory Jemenu – 30 – 35°C, noční teploty 15 – 28°C, sucho, ostré kameny a skály. Česká republika – všechny druhy počasí.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval dlouhodobě v různých podmínkách. Nejtěžší byly v jemenských horách, kde bota výborně seděla na noze i na skále. Ani na ostrých skalách nedošlo k závažnějšímu poškození obuvi. I přes horké klima se noha nepotila více než v jiných pevnějších trekkových botách. V našich podmínkách bota dobře drží na hlíně i na blátě, ani v silné rose nepromoká. Přesto že je velmi pohodlná vykazuje i vysokou pevnost. Za rok intenzivního používání bota výrazně nezměkla ani se „nevytahala“. Boty dobře tlumí rázy při došlapu, proto je možné v nich v horách i běhat. Tato obuv je vhodná pro pohyb v komplikovaném terénu i pro běžné nošení, třeba i do města. Pohodlně v ní lze i řídit auto.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz
Chcete vědět ještě více..... Dotazy-Diskuse

Trekkingové boty Sasslong NBK GV

Doba testování: únor 2007 + březen a prosinec 2007 (cca 90 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost v Africe – výstup na Kilimandžáro (5895m) a horolezecký výstup na Mount Keňu vrchol Batiem (5199m). Oba výstupy byly značnou částí ve sněhu. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –15 – +35°C, noční teploty –10 – +5°C. Dále 2 x velmi náročný trek a horolezecký výstup na Carstensz Pyramid – Papua (Nová Guinea). Jeden s nejnáročnějších treků světa vede horským deštným pralesem a náhorními planinami s bažinami, pokračuje přes sedlo ve výšce 4700 m s velmi ostrými skalami a padá zpět do BC ve výšce 4200m. Výstup na Carstensz Pyramid je horolezeckou technikou ve velmi ostré a strmé skále (stěně), ve vrcholových partiích je dlouhý úsek ve sněhu a ledu. Celá trasa treku vede zcela neobydlenými oblastmi. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –10 – +35°C, noční teploty –5 – +12°C. Déšť, bláto i hluboký sníh.
Průběh praktického testu: S těmito botami jsem během testování absolvoval 3 velmi až extrémně náročné treky a jeden náročný trek zakončený dlouhými horolezeckými výstupy (mimo Kilimandžára). Bota je lehká, dobře drží na skále, i při velmi náročném treku se chová velmi dobře. Nepromoká a drží tvar. Noze dává pocit pohodlí a komfortu. Dobře se v ní i leze. Je vhodná všude tam, kde při treku počítáme i s možností náročnější varianty, nebo s lezením. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že do daných podmínek, je to nejlepší bota, kterou jsem kdy měl na noze.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Trekkingové boty Voyager XCR

Doba testování: říjen.2007 (cca 20 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti – nížinný deštný prales. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 21 – 28°C.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v nížinných deštných pralesích při náročném treku, kde se střídaly mokré kameny, bláto, hlína a kluzké kořeny a kmeny stromů. Přesto, že bota je tak lehká, že ji na noze téměř necítíte, je pevná, i mokrá drží tvar a relativně dobře drží i na kluzkém terénu. Rovněž při pohybu v kamenitém terénu dokáže ochránit nohu. Goretexová membrána zaručuje její nepromokavost. Mohu prohlásit, že toto je při uspokojivé tuhosti a pevnosti obuvi v současné době nejlehčí a nejpohodlnější treková bota, kterou znám.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Trekkingové boty Power Matic 400 GV

Doba testování: listopad 2007 (cca 20 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti – horský deštný prales. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 15 – 28°C.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v horských deštných pralesích při jednom z nejnáročnějších treků na Papui. Bota je pevná, tuhost podrážky vhodná pro trekking. Kladkové šněrování je rychlé a šetří šňůrky. Kromě téměř kolmých úseků a strmých traverzů se zde střídaly také mokré kameny, bláto, hlína a kluzké kořeny a kmeny stromů. Bota je dostatečně pevná i při zatížení nositele těžkým batohem, drží tvar a poměrně dobře drží i na kluzkém terénu. Rovněž při pohybu v kamenitém terénu dokáže ochránit nohu. Strmé výstupy, sestupy i traverzy zvládá perfektně při značném stupni komfortu a pohodlí nohy. Goretexová membrána zaručuje nepromokavost. Bota je středně těžká a je tedy vhodná pro jakýkoli trekking. Pro svoje výborné kvality je vhodná i pro trekking velmi náročný.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Trekkingové boty Power Matic 200 GV

Doba testování: srpen 2006 (cca 30 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost v Africe – výstup na Mount Keňu a Kilimandžáro (5895m). Oba výstupy byly bez sněhu. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –15 – +35°C, noční teploty –10 – +5°C.
Průběh praktického testu: Oba náročné treky zakončené výstupy na Lenana Peak a Uhuru Peak proběhly bez nejmenších problémů. Bota je vhodná do vysokých hor, i na běžný trekking. Nepromoká.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.
Více informací o výrobku: www.asolo.cz

Trekkingové boty Asolo xxx

Testované výrobky: trekkingové boty Asolo xxx
Doba testování: 1.5. – 18.6.2006 (cca 50 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie)). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C. 100% vlhkost, časté deště, brodění řek… Terémn blátivý a nebo v řekách kamenitý.
Výsledek praktického testu: Boty jsou příjemné na nohu, jsou pohodlné a měkké. Přesto vykazují dostatečnou tuhost vhodnou pro trekking i v těch nejnáročnějších podmínkách. Boty jsou nepromokavé a vcelku velmi dobře prodyšné (membrána goretex). Nabere-li se do bot voda vrchem, překvapivě rychle se dají usušit a to i teplem vlastního těla za pochodu (2 dny)! Díky hladkému koženému povrchu nevyžadují boty náročnější údržbu. Na druhé straně je ale tento hladký povrch z jemné kůže nevýhodou, neboť je snadno poškoditelný oděrem. Toto poškození však nemá vliv na vlastnosti boty, neovlivňuje ani její nepromokavost, má jen negativní estetické důsledky.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů.
Závěr: Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje
Více informací o výrobku: www.asolo.cz